POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

27 listopada 2023
Dnia 22 listopada 2023r. emeryci naszego oddziału bawili się na zabawie andrzejkowej, która miała miejsce
07 listopada 2023
        Tegoroczny Dzień Seniora, zorganizowany przez PZERiI w Żninie, miał miejsce 18 października 2023r w Sali
07 listopada 2023

Tak świętowano Dzień Seniora w Żninie

        Tegoroczny Dzień Seniora, zorganizowany przez PZERiI w Żninie, miał miejsce 18 października 2023r w Sali Restauracji „ Parkowa” przy ul. Szkolnej 29.

Spotkanie seniorów- członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żninie, było okazją do wspólnego świętowania i wspólnej zabawy osób starszych,  którzy mieli okazję wyjść z domu i razem z rówieśnikami  spędzić kilka godzin w miłej atmosferze.

Obchody Dnia Seniora stały się już tradycją nie tylko w naszym oddziale, ale również w innych oddziałach PZERiI w naszym kraju . Ludzie starsi po zakończeniu aktywności zawodowej, często odczuwają brak zainteresowania ze strony dzieci, wnuków,  dlatego  społeczeństwo jak również władze, powinni dostrzec potrzeby osób starszych , którym brakuje kontaktu z innymi osobami, wspólnej rozmowy, uśmiechu czy nawet zabawy. Zabawa przy odpowiedniej muzyce i piosenkach z lat młodości dostarcza nowej energii i pozytywnego nastawienia do życia.

Seniorzy lubią i potrafią się bawić, a wspólne świętowanie daje im okazję do zawierania nowych znajomości i zacieśniania więzi już istniejących. Wspólny posiłek, śpiew i zabawa sprawiają, że nie czują się już tak osamotnieni.

W spotkaniu z okazji Dnia Seniora wzięło udział 98 osób, a z ramienia miejscowych władz zaszczycili uroczystość swoją obecnością :Burmistrz Żnina Pan Robert Luchowski, Wiceburmistrz Pani Halina Rosiak –Kozłowska, a także przedstawiciel Starostwa w Żninie –kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Lokalnego – Pan Łukasz Kwiatkowski.

Przewodniczący Oddziału PZERiI  Pan Janusz Derwich powitał przybyłych seniorów oraz zaproszonych gości. Przedstawił wszystkim obecnym nowo wybrany Zarząd i Komisję Rewizyjną, zapewniając wszystkich członków  oraz przedstawicieli władzy w Żninie, iż nowo wybrany  Zarząd poczyni wszelkie starania, aby uprzyjemnić Jesień Życia naszym seniorom. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz, który złożył Seniorom  serdeczne życzenia z okazji ich święta, a także podziękował członkom ustępującego Zarządu za dotychczasową długoletnią pracę na rzecz seniorów w naszym oddziale. W dowód uzna niania wręczył byłej przewodniczącej Pani Dorocie Supiński Złotą Odznakę Honorową PZERiI oraz  róże i listy gratulacyjne każdemu z członków nowego Zarządu . Przedstawiciel Starostwa Pan Łukasz Kwiatkowski również złożył seniorom serdeczne życzenia. Podziękował ustępującemu Zarządowi i zapewnił nowy  Zarząd , że  Starostwo w miarę możliwości  udzieli finansowego wsparcia.

Po krótkich wystąpieniach przedstawicieli miejscowej władzy zabrał jeszcze raz głos przewodniczący PZERiI Pan Janusz Derwich oznajmiając, ze dzisiejsze słodkie upominki dla seniorów można było zakupić dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy oraz Starostwa. Następnie wzniósł toast i zaprosił wszystkich do świętowania.

Po smacznym obiedzie muzyka porwała wszystkich do tanecznych rytmów, a seniorzy pokazali, jak potrafią się wspólnie bawić i cieszyć się. Później była kawa i okolicznościowy smaczny tort, za co serdeczne podziękowania należą się szefowej Restauracji „Parkowa” Pani Marzenie Reisner oraz miłej obsłudze. Szampańska zabawa trwała do godz. 22-ej, po czym Seniorzy trochę zmęczeni, ale w wspaniałych humorach wracali do domów.

Aktualności: Żnin

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl